Kalendarz świąteczny DIY

Za chwilę rozpocznie się grudzień, a wraz z nim odliczanie do świąt. Jak co roku przygotowałam dla Was moją propozycję na stworzenie kalendarza świątecznego. Będzie tanio, szybko i poręcznie. Zapraszam!

Stało się dla mnie już tradycją, że co roku tworzę papierową wersję kalendarza, dzięki któremu będę mogła odliczać czas do świąt. Pisząc ten post już mam w głowie pomysł na przyszłoroczną edycję, jednak na razie powinnam się skupić na obecnym tutorialu 😉

Choć w grudniu nie planujemy już żadnych wyjazdów i teoretycznie mogłabym sobie pozwolić na wielkoformatowe odliczanie, to postawiłam ponownie na mały i poręczny projekt. Skłoniły mnie to tego trzy rzeczy: czas, koszt i prostota. Po uwzględnieniu tych czynników można stworzyć naprawdę piękne rzeczy.

Dodatkowo w tym roku zaprojektowałam elementy graficzne DO POBRANIA, które stanowią podstawę tego kalendarza. Dzięki nim zadanie staje się jeszcze prostsze. Dodatkowo tych materiałów możecie użyć później w albumie, np. Grudniowniku.

Jakby tego było mało, ten tutorial możecie obejrzeć również na Youtube w wersji wideo, do czego gorąco Was zachęcam.

Zabierzmy się tymczasem do pracy!

OBEJRZYJ TUTORIAL NA YOUTUBE:

POTRZEBUJEMY:
  • szarego papieru,
  • nożyczek,
  • wydrukowanych elementów kalendarza (do pobrania >TUTAJ<),
  • kleju,
  • kostek piankowych samoprzylepnych,
  • taśm ozdobnych,
  • długopisu,
  • zszywacza do papieru,
  • drobnych upominków, np. cukierków, naklejek, itp.

 

KROK 1. Z szarego papieru wycinamy 24 prostokąty o wymiarze 10×12 cm (lub większe, wedle uznania). Następnie składamy je w kształt koperty i sklejamy krótsze boki.

Krok 2. Z przygotowanych przeze mnie materiałów wycinamy numerki.

Krok 3. Wycinamy też karteczki z zadaniami na dany dzień i uzupełniamy je. U mnie nie mogło zabraknąć ubierania choinki, wypicia gorącej czekolady z cynamonem, pieczenia pierniczków i słuchania świątecznych piosenek.

Krok 4. Do kopert wkładamy wylosowane zadania oraz upominki. U mnie w tym roku są to elementy graficzne do Grudniownika. Następnie każdą paczuszkę zamykamy zszywaczem.

Krok 5. Za pomocą kostek piankowych przyklejamy numerki w miejscu zszywki. Każdą kopertę ozdabiamy wedle uznania, np. brokatem czy taśmami ozdobnymi.

I GOTOWE!

I jak Wam się podoba moja tegoroczny kalendarz świąteczny? Tutoriale z poprzednich lat możecie znaleźć >TUTAJ< i >TUTAJ<. Nie zapomnijcie dać znać w komentarzu, czy Wy również robicie kalendarze adwentowe. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnicie ten post dalej w świat.

Może Ci się też spodobać: