Memory Jar: słoiczki pełne wspomnień – DIY inspiracje

Chwytanie wspomnień jest dla mnie bardzo ważne. Zwłaszcza tych dobrych, które podnoszą zawsze na duchu i poprawiają humor. Nie jesteśmy jednak w stanie wszystkiego zapamiętać. W tym mogą nam pomóc pewne słoiczki, tzw. Memory Jar…

Memory Jar to bardzo ciekawy projekt, który pomaga nam zatrzymać zwykłe codzienne chwile. Zasada jest prosta. Na małych karteczkach zapisujemy miłe rzeczy, które wydarzyły się danego dnia i następnie wrzucamy je do słoika. Po roku (najlepiej w Sylwestra) możemy je odczytać. Gwarantuję, że większości rzeczy nawet nie będziecie pamiętać, jednak zdecydowanie poprawią Wam humor.
Zgodnie z głównym celem wpisów DIY Inspiracje dzisiaj pokażę Wam pomysły innych rękodzielników, które zainspirowały mnie do stworzenia własnego słoiczka. Może Was też coś natchnie do stworzenia własnego Memory Jar?
1. Andrea z  Andreas’s Notebook stworzyła dla Was tutorial, jak wykonać takie cudeńko. Trochę washi tape, słoik i kartka. Genialne w prostocie.
2.  Autorka Katie z bloga Running with a glue gun (swoją drogą nazwa fantastyczna) stworzyła nietuzinkowy projekt słoiczka wspomnień. Również możecie wykonać go sami, dzięki instrukcji krok po kroku.
3.  Jazztine Artizuela stworzyła listę pomysłów na prezent na koniec szkoły. Wśród nich znalazł się także słoik wspomnień. Pokazuje w ten sposób, że nie musi być to zbiór miłych chwil z całego roku, ale z pewnego okresu.
4. Ahley z bloga She Makes a Home przygotowała dla Was instrukcję w postaci książeczki. Taki projekt z całą pewnością spodoba się kobietom. Może to dobry pomysł na prezent dla mamy lub babci?
5. Whitney i Ashley z bloga Shanty 2 Chic pokazały bardziej uniwersalną wersję Memory Jar. Przez zastosowane kolory i prostotę może to być równie dobrze prezent dla chłopaka na Walentynki. Czemu nie? 🙂
Jak widzicie Memory Jar to fantastyczny sposób na dokumentację codziennych wspomnień. Idealnie nadaje się nie tylko jako dodatek do naszego wnętrza, ale także na prezent dla najbliższych. Warto poświęcić dwie minuty każdego dnia, by napisać na karteczkę miłą chwilę. Nie musi to być coś wielkiego – może to być po prostu zrobienie pysznej kawy lub przejście się po parku. Doceniajmy takie drobne chwile. 
A Wy w jaki sposób zatrzymujecie codzienne przyjemności?

Może Ci się też spodobać: