Naszyjnik z serduszkiem: mój sposób na pistacje!

Ręcznie robione prezenty zawsze są lepszym rozwiązaniem. Wkładamy w nie dużo serca i to właśnie ono stało się głównym bohaterem tego tutorialu. Dzisiaj pokażę Wam, jak zrobić naszyjnik z uroczą zawieszką… z łupinek po pistacjach.

Każda okazja jest dobra, by zrobić komuś prezent. Nawet brak okazji.  Wkrótce nadchodzą Walentynki, więc to dobry moment, aby mężczyźni przygotowali swoim drugim połówkom coś wyjątkowego. Panowie, umówmy się – zero wymówek. Nie ma, że: „nie umiem”, „nie wiem jak”, „nie mam talentu”. Dzisiaj wszystko Wam dokładnie pokażę! Będzie łatwo i szybko.

 

A teraz coś do kochanych Kobitek: ten tutorial sprawdzi się również w sytuacjach, gdy będziemy chcieli zrobić prezent przyjaciółce, mamie lub samej sobie.
Zabieramy się do pracy!

 

POTRZEBUJEMY:

 

  • złotego łańcuszka
  • łupinki po pistacjach (2 połówki)
  • pistolet z klejem na gorąco
  • ozdobne złote szpilki do robienia biżuterii
  • złota farba lub lakier do paznokci 
  • kombinerki do robienia biżuterii (opcjonalnie)

 

KROK 1. Oczyszczamy łupinki po pistacjach i dobieramy je do siebie wielkością – tak, by były jak najbardziej podobne do siebie.

 

 

KROK 2. Rozgrzewamy pistolet z klejem na gorąco i nakładamy niewielką ilość na wewnętrzną część jednej połówki. Łączymy obie połówki ze sobą, aby stworzyły kształt serduszka (tak, jak zdjęciu powyżej).

 

KROK 3. Gdy klej wyschnie, wypełniamy całkowicie serduszko.

 

KROK 4. Gdy klej będzie jeszcze gorący, wsuwamy w niego dwie szpilki – tworząc „czułki. Czekamy, aż całość wyschnie.

 

 

KROK 5. Czas na malowanie. Na początku planowałam pokryć łupinkę metalicznym lakierem do paznokci w kolorze złota. Okazał się jednak, że ma zbyt zimny odcień, więc postanowiłam zmienić na złotą farbę akrylową.

Nakładamy dwie warstwy i czekamy, aż dokładnie wyschnie.

 

 KROK 6. Teraz malujemy stronę z klejem – również nakładamy dwie warstwy i czekamy do wyschnięcia.

 

 

KROK 7. Teraz czas na zaczepienie zawieszki. Owijamy szpilki luźno wokół łańcuszka w dowolny sposób. Możecie to zrobić za pomocą kombinerek lub ręcznie.

 

 

I gotowe! Nasz naszyjnik z serduszkiem jest już gotowy. Z pewnością spodoba się każdej fance oryginalnych prezentów i świetnie będzie prezentować się na szyi.

 

 

Co myślicie o ręcznie wykonanej biżuterii? Czy chciałybyście dostać taki prezent od swojej drugiej połówki lub bliskiej osoby?

Może Ci się też spodobać: