Pudełko z niespodzianką na Dzień Chłopaka

W kalendarzu znajdziemy wiele okazji, aby sprawić przyjemność bliskiej nam osobie. Walentynki, Dzień Przytulania, Dzień Kobiet, urodziny. Jedną z nich jest Dzień Chłopaka. Jaki prezent można przygotować dla bliskiego nam mężczyzny? Zobaczcie moją tegoroczną propozycję – pudełko z niespodzianką.

Nie byłabym sobą, gdybym przepuściła okazję do wykonania własnoręcznie prezentu. I nie chodzi tu nawet o samą chęć rozpieszczenia obdarowywanej osoby, ale o proces tworzenia, który dla mnie jest największą frajdą. Wspaniale jest obserwować łączące się przypadkowe elementy, ostatecznie tworzące jedną spójną całość. Możliwość podziwiania efektów swojej pracy i być z nich zadowolonym to najlepsza nagroda. Choć nie, przepraszam. Najlepszą gratyfikacją jest radość na twarzy człowieka, który taki własnoręcznie wykonany prezent dostaje. Wtedy czuję się jak władca świata.

Dzień Chłopaka zbliża się wielkimi krokami. Wiem, że wiele dziewczyn, które chcą przygotować jakiś prezent, często ma nie lada zagwozdkę. Zawsze uważałam, że robienie upominków dziewczynom jest dużo łatwiejsze. Natomiast męska estetyka różni się od kobiecej i nie możemy pozwolić sobie na dodawanie dużej ilości różu (chyba że dany chłopak lubi ten kolor – wtedy w porządku). Dlatego dużo wcześniej zaczęłam się zastanawiać nad tym, jak można ugryźć temat.

Jak co roku stanęłam przed dylematem: co przygotować Szarookiemu. Po dłuższym zastanowieniu wpadłam na świetny pomysł. Po wypróbowaniu go postanowiłam, że muszę nim z Tobą podzielić. Chwyć duże ilości papieru, klej, nożyczki i zabieramy się do pracy.

Uwaga! Dzisiejszy tutorial dostępny jest w wersji wideo, a pod nim znajdziesz rozpisane wskazówki.


 

POTRZEBUJESZ:
 • 3 arkuszy A4 papieru wizytówkowego
 • 1 arkuszu ozdobnego papieru 30×30 cm (do wykonania pokrywy)
 • 2 arkuszy kolorowego papieru (do ozdobienia)
 • 4 wywołanych zdjęć
 • 2 pasków grubego papieru
 • wydrukowanego napisu z życzeniami
 • kleju
 • nożyczek
 • taśmy dwustronnej i przezroczystej
 • perełek w płynie lub brokatu
 • wstążki lub sznurka
Krok 1.

Zacznij od stworzenia szkieletu pudełka. Dwa arkusze A4 podziel na pół – będą ściankami. Z kolejnego arkusza wytnij dwa kwadraty o wielkości 15×15 cm – będą podstawą. (0:50)

Krok 2.

Do jednego kwadratu podstawy przyklej paski grubego papieru (na krzyż) – będą trzymać ścianki pudełka. Najlepiej zrobić to za pomocą taśmy dwustronnej. (0:54)

Krok 3.

Po przyklejeniu pasków zegnij je wzdłuż krawędzi kwadratu. Następnie przyklej drugą podstawę (1:00).

Krok 4.

Do odstających skrzydełek przyklej ścianki pudełka. (1:16)

Krok 5.

Wnętrze pudełka będzie tam, gdzie na ściankach będą widoczne naklejone kawałki grubego papieru. Nad nimi naklej wydrukowane zdjęcia. W mojej wersji były to autoportrety, na których trzymałam pojedyncze słowa, które po złożeniu tworzyły jeden napis: „Najlepszy chłopak w galaktyce”. Poniżej naklej kawałki ozdobnego papieru (13×6,5 cm), dzięki czemu paski mocujące zostaną zakryte.  (1:30)

Krok 6.

Do podstawy przyklej ozdobny kawałek papieru (14×14 cm) i wydrukowane życzenia. (1:57)

Krok 7.

Do zewnętrznych ścianek na takiej samej wysokości naklej ozdobny papier – w moim przypadku były to prostokąty 14×6,5 cm. (2:16)

Krok 8.

Ścianki ozdób perełkami w płynie lub brokatem. (2:32)

Krok 9.

Czas zająć się pokrywą. Z Papieru 30×30 cm stwórz kwadrat 19×19 cm, a następnie na jego rogach wytnij kwadraty o wielkości 4×4 cm. (2:48)

Krok 10.

Skrzydełka sklej za pomocą taśmy klejącej. (2:52)

Krok 11.

Pokrywę nałóż na pudełko i ozdób ją za pomocą sznurka i etykiety (opcjonalnie). (3:06)

 

Jak Ci się podoba moja wersja eksplodującego pudełka? Do środka możecie włożyć drobny upominek, słodycze lub pozostawić puste – wszystko, co mogłoby sprawić dodatkową przyjemność. Taki prezent nadaje całkowicie nowe znaczenie tradycyjnym kartkom z życzeniami. To jak, spróbujesz takie zrobić?

Jeżeli tutorial Ci się spodobał, to podziel się nim ze znajomymi. Natomiast jeśli planujesz wykonać pudełko według mojego pomysłu, nie zapomnij podzielić się ze mną efektami. Jestem bardzo ciekawa, jak Ci poszło.

Może Ci się też spodobać: