Specjalne kartki na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka już niedługo. To ostatni moment na wysłanie kartek okolicznościowych oraz przygotowanie ich podczas wolnych chwil weekendowych. Dzisiaj pokażę Wam, jak wykonać dwa oryginalne wzory z użyciem przygotowanych przeze mnie materiałów do druku.

 

Od kilku lat ponownie mam możliwość przygotowywania kartek dla dziadków, co bardzo chętnie praktykuję. Robiąc je czuję się zrelaksowana i myślę, co poczuje obdarowana osoba, która dostanie upominek. Wierzę, że ręcznie robione kartki mają w sobie coś wyjątkowego i same w sobie mogą stanowić dobry upominek. Z czułością dodajemy kolejne elementy i, wierzcie mi lub nie, potem to ciepło z niej emanuje i przelewa się na drugą osobę.

Dzisiaj przygotowałam coś wyjątkowego – specjalnie dla Was zaprojektowałam materiały do druku, dzięki którym możecie wykonać oryginalne kartki na Dzień Babci i Dziadka. Pokażę też od razu, jak je wykorzystać – dwa tutoriale czekają już na Was. Zbierzcie wszystkie niezbędne rzeczy i zabieramy się do pracy!

POTRZEBUJEMY:

  • sztywnych kartek, np. z bloku technicznego
  • kartek z ozdobnymi nadrukami, np. w kwiaty
  • wydrukowanych materiałów od Koneserki (kliknij, aby pobrać)
  • nożyczek (może przydać się też gilotyna lub trymer)
  • kleju
  • dziurkacza
  • wstążek i koronek

 

Krok 1. Kartkę A4 przycinamy nożyczkami wzdłuż długiego boku. Aby kartka była kwadratowa, krótszy bok powinien mieć ok. 15 cm.

Krok 2. Kartkę zginamy na pół (wzdłuż zgięcia możemy przejechać, np. rączką nożyczek – będzie bardziej estetycznie).

Krok 3. Drukujemy przygotowane przeze mnie materiały. 
Krok 4. Wycinamy interesujące nas elementy.

 

SPOSÓB PIERWSZY:

Jedna z kartek, które planujemy wysłać z Szarookim, skierowana jest do jego babci. Dlatego zdecydowaliśmy się na wybranie motywu z literką „B„.

Krok 5. Z ozdobnego papieru wycinamy kwadrat, który będzie o centymetr mniejszy z każdej strony, niż baza naszej kartki. Następnie go przyklejamy.

Krok 6. Wzdłuż boków równoległych do zgięcia robimy otwór za pomocą dziurkacza.

Krok 7. Przyklejamy wyciętą literkę do kartki.

Krok 8. Przyklejamy kawałek koronki do kartki (wedle uznania). W razie konieczności przycinamy końce.

Krok 9. W otworach zawiązujemy po jednym kawałku wstążki. Wystarczy je później ze sobą związać na kokardę i w ten sposób zamknąć kartkę.

I gotowe! Ta wersja kartki łączy ze sobą motywy, które kojarzą mi z babciami (koronki, kwiatki, wstążki, itp,) z bardziej nowoczesną czcionką komiksową. Dzięki temu nie wydaje się „przeładowana”.

 

SPOSÓB DRUGI:

Druga kartka, jaką miałam przygotować na Dzień Babci i Dziadka, była tym razem dla obojga dziadków. W tym przypadku postanowiłam wykorzystać motyw kalendarza.

Krok 5. Z ozdobnego papieru wycinamy kwadrat, który będzie o centymetr mniejszy z każdej strony, niż baza naszej kartki i następnie go przyklejamy.

Krok 6. Wzdłuż górnej krawędzi prostopadłej do zgięcia robimy 4-6 otworów za pomocą dziurkacza.

Krok 7. Przyklejamy wcześniej wyciętą grafikę z kartkami z kalendarza.

Krok 8. Przez wycięte otwory przeplatamy wstążkę. Ważne, by jej końce wychodziły na zewnątrz kartki przez najbardziej zbliżone do siebie otwory.

Krok 9. Na koniec zawiązujemy kokardkę.

I gotowe! Ponownie chciałam nawiązać do motywów, które kojarzą mi się z dziadkami. Jeżeli kwiaty nie pasują Wam do dziadka, to koniecznie wybierzcie bardziej uniwersalny wzór lub po prostu kolorową kartkę bez nadruku. Motyw kalendarza od razu zdradza, z czym obdarowana osoba ma do czynienia.

 

I jak Wam się podobają? Który wzór najbardziej przypadł Wam do gustu? Koniecznie dajcie znać i nie zapomnijcie pobrać darmowych materiałów do druku.

Zdradźcie jeszcze, czy planujecie dać swoim dziadkom z okazji ich święta jakąś kartkę okolicznościową – jestem bardzo ciekawa.