Jak zrobić wakacyjne kolczyki z pastelowymi chwostami?

Zarówno lato, jak i wiosna kojarzą mi się z kolorami. Zwłaszcza z pastelami, dlatego zaczęłam otaczać się tymi wesołymi barwami. Nie mogło ich też zabraknąć w mojej biżuterii. Dlatego dzisiaj pokażę Wam, jak wykonać piękne kolczyki z chwostami.

Nie poznaję swojej szafy. Róże, błękity, biele, kobalty… Co się stało z moją ukochaną czernią?! Chwilowo została zdominowana przez pastele, ale nie zniknęła z garderoby całkowicie. Zaczęłam też znowu nosić długie kolczyki, a nie robiłam tego od kilku dobrych lat. Raczej ograniczałam się do sztyftów, ale siostra przekonała mnie do chwostów.

I muszę jej przyznać rację, że wyglądają bosko – zwłaszcza gdy ma się krótkie włosy. Świetnie uzupełniają nie tylko wakacyjne stylizacje. Czasem pożyczałam kolczyki zimą i również super się prezentowały.

Ostatnio kilka osób w moim otoczeniu pytało mnie o moją nową biżuterię. Największe zdziwienie się pojawiało, gdy wspominałam o tym, że chwosty również wykonałam sama. Postanowiłam dlatego stworzyć tutorial, gdzie pokazuję, jak takie kolczyki wykonać samemu.

Chciałabym też tutaj bardzo podziękować mojej siostrze, ponieważ to ona mnie nauczyła tworzyć takie piękności.

A teraz zabieramy się do pracy!

 

POTRZEBUJEMY:

  • kolorowej nitki w ulubionym kolorze
  • 2 haczyków jubilerskich (polecam złote, ale mogą być w dowolnym kolorze)
  • 2 ogniwek w dowolnym rozmiarze
  • 2 bigli
  • 2 koralików w dowolnym kolorze i rozmiarze
  • nożyczek
  • szczypiec jubilerskich (jeśli nie macie, możecie spróbować cążek do paznokci – uważajcie jednak, bo mogą się stępić) – mogą być mniej zardzewiałe, niż moje 😉
  • telefon komórkowy, podstawka korkowa pod kubek lub dowolny przedmiot, dzięki któremu stworzymy odpowiedniej długości chwosty

 

KROK 1.

Chwosty będziemy tworzyć przy pomocy naszego telefonu lub innego wybranego przedmiotu. Ważne, by jego szerokość odpowiadała mniej więcej naszym oczekiwaniom co do długości zawieszek. Mój telefon idealnie się do tego zadania nadawał i pomógł mi stworzyć niejedne kolczyki.

Wokół przedmiotu owijamy naszą nitkę. Ilość owinięć zależy od tego, jak grube chwosty chcemy uzyskać. W tym przypadku wykonałam 100 obrotów na kolczyk.

KROK 2.

Gdy skończymy owijać nitkę, odcinamy jej nadmiar. Następnie bardzo ostrożnie zdejmujemy ją z przedmiotu.

KROK 3.

Bierzemy ogniwko, otwieramy je i delikatnie zakładamy na nitki. Warto się upewnić, że na pewno chwyciliśmy wszystkie „włoski”.

Zamykamy delikatnie ogniwko.

KROK 4.

Ucinamy dłuższy kawałek nitki i zawiązujemy ją ciasno wokół naszego (prawie) chwosta blisko ogniwka.

KROK 5.

Owijamy kilka razy nitkę wokół chwosta i zawiązujemy ciasno na supeł.

KROK 6.

Czas na rozcięcie nitek.

KROK 7.

Przycinamy zbyt długie „włoski”. Możemy też dowolnie skrócić chwost.

KROK 8.

Na haczyk nawlekamy koralik. Nadmiar metalu ucinamy i zaginamy, tworząc pętelkę.

KROK 9.

Doczepiamy bigiel.

KROK 10.

Łączymy zawieszkę z biglem i chwost.

I gotowe!

W bardzo krótkim czasie możecie stworzyć przepiękne kolczyki. Zapewniam Was, że takie własnoręcznie wykonane są dużo tańsze, niż te dostępne w sklepach. Koszt takiej pary będzie niższy, niż 5 zł.

W ciągu ostatnich kilku dni wykonałam 3 pary kolczyków z chwostami w pięknych pastelowych kolorach. Niby są takie same, ale dzięki swojej barwie wyglądają bardzo unikatowo. Zamierzam je zabrać ze sobą na nasz długi urlop, ponieważ świetnie będą pasować do zaplanowanych przeze mnie stylizacji.

Dajcie znać, co o nich myślicie o takiej biżuterii z chwostami. Jeżeli postanowicie je wykonać według mojego tutorialu, koniecznie podzielcie się zdjęciem!