Świąteczny stroik na stół DIY

Piękny stroik to jeden z podstawowych elementów na naszym świątecznym stole. Lubię takie nawiązujące do natury i właśnie taki postanowiłam zrobić w tym roku. Zobaczcie, co z tego wyszło.

TUTORIAL W WERSJI WIDEO DOSTĘPNY RÓWNIEŻ NA KANALE:
POTRZEBUJEMY:
  • styropianowej obręczy (można kupić, np. w kwiaciarni),
  • dekoracyjnych szyszek, drewnianych elementów i cynamonu,
  • sznurka lub wstążki,
  • pistoletu do kleju na gorąco,
  • nożyczek,
  • świeczki w szkle,
  • (opcjonalnie: cekinów, złotej farby, sztucznego śniegu, itp.)

 

Krok 1. Styropianową obręcz owijamy ściśle sznurkiem lub wstążką, przyklejając początek za pomocą kleju na gorąco.

Krok 2. Wkładamy świeczkę w szkle do oplecionej obręczy. Upewniamy się, że jest dobrze dopasowana.

Krok 3. Do obręczy przyklejamy za pomocą gorącego kleju elementy ozdobne w postaci szyszek, plasterków drewna i cynamonu. Ważne, aby największe dekoracje przymocować, gdy do obręczy włożona jest świeczka. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystko będzie ładnie się układać.

Wskazówka! Złote szyszki kupiłam w osiedlowej kwiaciarni. Miniszyszki i miniplastry drewna kupiłam jako zestaw w KiK. Jeżeli jednak macie możliwość zebrania tych materiałów w lesie, to nie zapomnijcie ich dokładnie osuszyć przed użyciem.

Krok 4. Czekamy, aż wszystko dokładnie wyschnie. Klej na gorąco ma to do siebie, że zostawia cienkie nitki. Gdy zastygną, można je bez problemu powycinać, aby dekoracja była jeszcze bardziej estetyczna.

I gotowe!

Wystarczy umieścić w środku świeczkę i stroik można dumnie postawić na stole. Pięknie będzie się prezentował zarówno podczas Wigilii, jak i codziennych rodzinnych posiłków. Wpasuje się także do innych pomieszczeń w naszych domach dzięki odpowiedniemu dobraniu kolorów.

Przyznam Wam szczerze, że bardzo podoba mi się mój stroik i wyjątkowo dobrze mi się nad nim pracowało. Może to dzięki temu, że jest bardzo prosty w wykonaniu, a może to kwestia użycia naturalnych materiałów. Nigdy wcześniej nie kupowałam szyszek w sklepie i wciąż wydaje mi się to dziwne, ale jest to na pewno dobre rozwiązanie dla zapracowanych i niemających czasu na chodzenie po lesie.

 

A jak Wam podoba się mój stroik? Jakie dekoracje Wy stawiacie na świątecznym stole? Dajcie znać w komentarzach. Nie zapomnijcie zasubskrybować mojego kanału, odwiedzić mnie na Facebooku i będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnicie ten post dalej.